Задні ліхтарі в авто і їх призначення

Існує безліч марок та моделей автомобілів, які відрізняються за дизайном, розміром, конструкцією, технічними характеристиками та ціною. Але принцип роботи та базова конструкція є стандартна і передбачає наявність певних елементів, які забезпечують безпеку водія та пасажирів під час руху. До таких елементів відносяться задні ліхтарі автомобіля.

задні ліхтарі, фари, авто

 

Задні ліхтарі є невід’ємною частиною дизайну авто. Вони виконують попереджувальну функцію для інших учасників дорожнього руху, а саме:

  • Вказують напрямок руху за допомогою ліхтарів поворотів.
  • Показують вимушену аварійну зупинку.
  • Позначають авто на дорозі. Завдяки ліхтарям заднього виду водії, що рухаються за вами, можуть контролювати дистанцію до вашого авто. Особливо це важливо у погану погоду та у вечірній період.
  • Протитуманний задній ліхтар позначає ваше авто на дорозі та дає можливість розгледіти вас іншим учасникам дорожнього руху під час несприятливих погодних умов.

Задні ліхтарі розміщуються в задній частині з боків кузову авто. Конструкція задніх ліхтарів включає наступні світлові елементи:

1. Задні габаритні ліхтарі (2 шт. червоного кольору, часто поєднанні із стоп-сигналами);
2. Стоп-сигнали (2шт. червоного кольору);
3. Поворотні ліхтарі (2 шт. жовтого кольору);
4. Сигнал заднього ходу (2 шт. білого кольору);
5. Протитуманний ліхтар (частіше за все 1 шт. червоного або білого кольору).

За конструкцією задні ліхтарі можна розділити на:

Рефлекторні. Складається із світовідображувача та розсіювача.
Із лінзою Френеля. Промінь формує лінза безпосередньо після потрапляння на неї світла.
Комбіновані. Мають в складі елементи перших двох типів, а саме світловідбивач та лінзу Френеля.

Джерело світла в задніх ліхтарях може бути лампа розжарювання або світлодіоди. Останні більш популярні і поступово витісняють з ринку лампи розжарювання. Їх популярність обумовлена малою енергозатратністю та довгим строком служби (до 100 тисяч годин). Водію не доведеться часто змінювати лампочку. Світло біле, більш рівномірне.
Також варто зазначити, що сучасні технології із використанням оптоволоконних елементів дають можливість створювати різноманітні дизайни автомобільних ліхтарів, які є необхідним доповненням для роботи вашої автівки. Замовити ліхтарі на заміну потрібно заздалегіть, щоб не втрачати час, коли вони раптово вийдуть зі строю і ви не зможете кермувати без них.

Наверх